UZAKDOĞU SPORLARI

2009 Yılında faaliyetlerine başlayan Sancaktepe Belediyespor Uzakdoğu Sporları bünyesinde Wus-hu, Kick Boks, Muay Thai ve Karate yer almaktadır.

Kulübümüz bünyesinde Uzakdoğu Sporlarından Wushu(Kungfu) Kick Boks ve Muay Thai branşları çalışılmakta olup pek çok kulübe nasip olmayacak başarılar elde etmiştir. Uzakdoğu sporlarında Kulübümüz bir markadır ulusal ve uluslararası arenada marka konumundadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarının yanında esas öğrenmesi gereken milli ve manevi değerlere sahip olmaları, yaşamaları ve yaşatmaları bilinci içerisinde yetişmelerini sağlamak, kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve ülkemize faydalı birer insan olarak yetişmelerine gayret sarf edilmektedir. Bu vesile ile, Kulübümüzün Uzakdoğu Sporlarında 2009-2017 yılları arasında almış olduğu dereceler;

 

ULUSLARARASI DERECELERİMİZ

 

  1. Yunis GÜLTEKİN          08-10 Nisan 2016 - ANTALYA    Uluslararası Açık Kick Boks Şampiyonluğu
  2. Ayça ADIGÜZEL           08-10 Nisan 2016 - ANTALYA    Uluslararası Açık Kick Boks İkinciliği
  3. Ayça ADIGÜZEL           08-10 Nisan 2016 - ANTALYA    Uluslararası Açık Kick Boks Üçüncülüğü
  4. Ali BATMAZ              17-29 Mayıs 2016 Jönköping-İSVEÇ Muay Thai Dünya Üçüncülüğü
  5. Kübra AKTAŞ             12-15 Mayıs 2016  UKRAYNA Büyükler Wushu Avrupa Şampiyonluğu
  6. Ali BATMAZ              22-29 Ekim 2016 Split-HIRVATİSTAN Muay Thai Avrupa İkinciliği
  7. Kübra AKBULUT           17-29 Mayıs 2016 Jönköping-İSVEÇ Muay Thai Dünya İkinciliği
  8. Fatih Furkan ÖZKARAN    07-12 Mayıs 2014 Bükreş/ROMANYA Gençler ve Büyükler Wushu Avrupa 2.
  9. Hacer GÜLMEZ            08-15 Nisan 2013 Bükreş/ROMANYA Gençler ve Büyükler Wushu Avrupa 2.
  10. Yasin GÜLTEKİN          18-26 Ekim 2014 Bilbao-İSPANYA Büyükler Kick Boks Avrupa 2.
  11. Kübra AKBULUT           18-26 Ekim 2014 Bilbao-İSPANYA Büyükler Kick Boks Avrupa 3.
  12. Kübra AKBULUT           19-27 Kasım 2016 YUNANİSTAN Kick Boks Avrupa Üçüncülüğü
  13. Yasemin CÖMERT          12-22 Ağustos 2015 THAİLAND Büyükler ve Gençler Muay Thai Dünya 3
  14. Doğan DEMİR             19 Temmuz 2015 İSPANYA Muay Thai Dünya İkinciliği
  15. Muhammet ÖZKARAN        01-03 Ekim 2009 Höchstad-Almanya- Kick Boks Avrupa İkinciliği
  16. Abdullah ASILTEKİN      12-15 Kasım 2015 ANTALYA Muay Thai Avrupa Kupası Üçüncülüğü
  17. Kübra AKBULUT           12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  18. Kübra AKTAŞ             12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  19. Elif Seda KOLAY         12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  20. Musa GÜLMEZ             12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  21. Gamze CÖMERT            12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  22. Meryem BÜLBÜL           12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 1.
  23. Esra AKBULUT            12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 2.
  24. Melike CENGİZ           12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 2.
  25. Musa GÜLMEZ             12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 2.
  26. Meryem BÜLBÜL           12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 2.
  27. Melike CENGİZ           12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 2.
  28. Buse YILDIZ             12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 3.
  29. Esra AKBULUT            12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 3.
  30. Gamze CÖMERT            12-15 Haziran 2014 TURKEY Minik-Yıldız,Gençler ve Büyükler 3.Wushu Balkan 3.
  31. Hamdüsena ÇINAR         01-08 Aralık 2013 TURKEY   Büyükler Kick Boks  Dünya 2.
  32. Hamdüsena ÇINAR         23-28 Temmuz 2013 PORTEKİZ Büyükler   Muay Thai Avrupa 3.
  33. Eda GÜRLER              26-30 Mart 2012 ESTONYA Gençler ve Büyükler Wushu Avrupa 2.
  34. Yunis GÜLTEKİN          26-30 Mart 2012 ESTONYA Gençler ve Büyükler Wushu Avrupa 2.
  35. Kübra AKBULUT           22-27 Eylül 2011 ÖZBEKİSTAN Gençler ve Büyükler Muay Thai Dünya 2.

 

 

Uzakdoğu Sporları dalında Milli Takıma en fazla sporcu gönderen kulüplerin başında gelen kulübümüz aynı zamanda Milli Takımlara Antrenör yollayan önemli kulüplerden biri konumundadır.  

300'ün üzerinde aktif sporcuyla çalışmalarını aralıksız sürdüren takımımızda hedef ilçemizin yurtiçi ve yurtdışında marka haline getirmektir.